yenigün

Haberler

 • İslam Kalkınma Bankası 43. Yıllık Toplantısı’na Yönetim Kurulu Başkanımız Mithat YENIGUN Küresel Piyasalarda Proje Finansmanı Konusunda Son Trendler hakkındaki panele konuşmacı olarak katıldı.

  [Haber Detay]

 • "Yenigün İnşaat A.Ş., ABD'li Mc Graw Hill'e bağlı olarak yayınlanan ENR (Engineering News Record) tarafından her yıl oluşturulan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası İnşaat Firması" listesine 2017 yılında da 206. sıradan girmiş bulunmaktadır.
  Listede bu sene toplam 46 Türk inşaat firması yer almış olup, firmamız listeye girmeyi başarmış 46 Türk firması arasında 37. sırada yer almaktadır."
 • Suudi Arabistan Konut Bakanlığı'yla düşük maliyetli ve yeni teknoloji içeren konutlar yapim işleri için ön anlaşma imzaladik.
 • S.Arabistan Riyad/Khurais'de "F15 Filo Modernizasyonu Programı" projesini imzaladık.

  Proje, 8000 m2 betonarme ve çelik yapi imalati , MEP işleri, saha ve çevre düzenlemesi işlerinin yanında; 107 km sedde, 92 km stabilize yol, 50 000 m2 stabilize pist, 40 000 m2 asfalt işlerini kapsamaktadir.
 • Kamerun Douala Lüks Otel Kompleksi
  “Kamerun’da ikinci Projemiz olan “Douala Lüks Otel Kompleksi”

  Projemiz’in sözleşmesi DEIK tarafından Istanbul’da düzenlenen Türk-Afrika İş Forumu Kapanış Töreni’nde, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKÇİ ve Afrika Birliği Komisyonu Ekonomik İşler Komiseri Sayın Antony Mothae MARUPING nezaretlerinde imzalandı.

  [Haber Detay]

 • Kamerun Douala Japoma Stadyum Projesi
  "Hedef Pazarlarımızdan olan Kamerun'da İlk İşimiz olan Douala Japoma Stadyum Sözleşmesini İmzaladık."

  Kamerun'da ilk işimiz olma özelliğini taşıyan 50.000 kişi kapasiteli Douala Japoma Stadyum'u inşaat işleri projesini Aralık 2015 tarihinde imzaladık. İşin alınmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür eder proje ekibimize başarılar dileriz.

  [Haber Detay]

 • Emlak Konut GYO'nun Kazlıçeşme İhalesini Özak-Yenigün-Delta ortaklığı kazanmıştır.

  İstanbul’daki en büyük arsa olarak nitelendirilen arazi, toplam 4 milyar TL bedel ile Özak-Yenigün-Delta İş Ortaklığının olmuştur.

  [Haber Detay]

Faaliyette Olduğumuz Ülkeler

Yenigün İnşaat, 1973 yılından bugüne yurtiçi ve yurtdışında birçok projeyi başarı ile tamamlamıştır.

Ankara'da bulunan merkez ofisimiz dışında; Türkiye'de İstanbul ve yurtdışında ABD, SuudiArabistan, Rusya ve Polonya'da da ofislerimiz mevcuttur.